Troszkę historii

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem już w 1978 roku we Wrocławiu. Jako student pierwszego roku uczestniczyłem w zajęciach Klubu Tanecznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie trenowałem do 1982 roku. W roku 1984, po zdobyciu uprawnień do prowadzenia zajęć jako instruktor tańca, ropocząłem pracę w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej rudzie, gdzie powstał istniejący do dziś Klub Taneczny „Rudan”.

Działalność w Kłodzku rozpocząłem 4 lata później w Domu Kultury Kolejarza na ul. Połabskiej. Tam powstał Klub Taneczny „La Bamba”. Po kolejnych 4 latach klub zmienił siedzibę i przeniósł się do Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Okrzei, gdzie jako Klub Tańca „Paradis” funkcjonował przez okres 3 lat. Następne 11 lat, już jako Studio Tańca „Paradis” Andrzej Mierzejewski, wspólnie z panią Agnieszką Bajdą prowadziliśmy zajęcia w budynku klas I - III Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku. Obecnie trzeci sezon zajęcia prowadzone są na sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego przy ul. Traugutta 1 w Kłodzku.

Do tej pory na terenie Kłodzka zorganizowaliśmy szesnaście ogólnopolskich turniejów tańca dzieci i młodzieży. Początkowo turnieje te odbywały się na sali gimnastycznej Technikum Budowlanego w Kłodzku, następnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, a obecnie na hali sportowej OSiR przy ul. Kusocińskiego.